creatieve workshops

Insecten knutselen met natuurmaterialen

INSECTEN KNUTSELEN MET NATUURMATERIALEN

Insecten zijn supernuttige maar ook fantastische wezens, vind je niet? Je weet dat ze een lijf, poten, kop, (vaak grote) ogen, voelsprieten, vleugels, een staart en soms zelfs horens en dikke haren hebben. Vooral in verre landen vind je de meest wonderlijke exemplaren, bekijk HIER maar eens welke gekke soorten er allemaal bestaan.

Met welke materialen kan je een insect knutselen?

In de workshop Insecten Knutselen met Natuurmaterialen gaan we aan de slag met dingen die we in de natuur of bij het keukenafval vinden. Denk aan takjes, bladeren, schillen, noten, pitten en zaden, boomkurk, schelpen, mos, dennenappels, veren, stro… Alles wat onze fantasie prikkelt om je eigen gekke insect te ontwerpen is goed. De Raaf helpt je met het samenstellen en hechten van de onderdeeltjes. Dat kan met garen, fijn ijzerdraad, natuurtouw en wat lijm.

Voor wie en wanneer is Insecten Knutselen geschikt?

Voor wie?

Kinderen vanaf 5 jaar kunnen al meedoen met dit laagdrempelige atelier, zeker als er extra volwassenen een handje toesteken. Ook grotere kinderen en tieners zullen hier plezier in vinden. Iedereen kan dus meedoen.

Wanneer?

  • bij je evenement dat als thema Insecten heeft
  • voor een buitenspeeldag
  • voor een ouder-kindworkshop
  • als creatieve invulling voor een pedagogische dag op school
  • voor een knutselhoek op je straatfeest
  • voor een insectenworkshop bij je jeugddienst…

JA, IK WIL MEER INFO OVER DEZE WORKSHOP

Hoe lang duurt deze workshop?

Bij een inloopatelier (met een doorschuifsysteem dus) duurt een insect knutselen ongeveer 20 minuutjes. Meerdere exemplaren maken mag, zelfs een hele insectenfamilie!

Ja, nog meer beestjes aub!

De Raaf biedt een grote variatie aan dierenworkshops aan: van aapjes en vlinders, mollen en wormen, over gekke vogels, cavia’s en kwallen, tot stokpaardjes en slangen… Allemaal even plezant!

JA, IK WIL NOG DIERENWORKSHOPS ONTDEKKEN

Ken jij de Raaf al?

De Blauwe Raaf is de bedenker en organisator van knotsgekke, creatieve workshops voor kinderen. Ook tieners, volwassenen en mensen met een beperking kunnen meedoen, want De Raaf wil iedereen meekrijgen. In onze knutselateliers word je uitgedaagd om zo veel mogelijk recyclagematerialen en afgedankt textiel te gebruiken. Wist je trouwens dat knutselen erg gezond is voor je mentale en fysieke ontwikkeling? En dat samen knutselen je écht gelukkig maakt? Jij kan ook dat creatieve geluksgevoel ervaren, lees maar even verder…

Redenen om te knutselen met De Blauwe Raaf

  1. De Raaf heeft vele jaren ervaring met allerlei soorten workshops, over heel Vlaanderen.
  2. Grote of kleine groepen – in samenspraak gaan we voor het best mogelijk concept.
  3. Je gebruikt zo veel mogelijk recyclagematerialen.
  4. Knutselen is heel goed voor je creativiteit, fijne motoriek en zelfvertrouwen.
  5. Jong en oud beleven samen gezellige en verbindende knutselmomenten.
  6. De Raaf zorgt voor het hele concept, het materiaal, de tafelbekleding en ruimt ook alles weer op. Is dat niet makkelijk?

GOED BETAALBAAR                                                            LAAT DE RAAF JE TERUGBELLEN

 

Jullie Raaf